ЎзР ВМ 23.02.2018 й. N 139 қарорига мувофиқ 2018 йил 1 августдан бошлаб автомототранспорт воситалари ва шаҳар электр транспорт воситалари ҳайдовчиларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ҳамда уларнинг малакаси ошириш фаолияти давлат таълим муассасалари, шунингдек, нодавлат таълим муассасалари фаолиятини амалга ошириш ҳуқуқини берувчи лицензияга эга бўлган бошқа юридик шахслар томонидан амалга оширилиши, юридик шахсларга тегишли автотранспорт воситаларини бошқараётган шахслар икки йилда бир марта малака оширишдан ўтиши шартлиги белгилаб куйилган. Бунда мазкур норма талабини бажаришнинг сўнгги муддати белгиланмаган, яъни юридик шахсларнинг хайдовчилари қайси муддатга қадар малака оширгани тўғрисидаги сертификат олишлари лозим?
Сертификатнинг мавжуд эмаслиги (қайсидир муддатга қадар) ҳайдовчи ёки юридик шахс уни бирор жавобгарликка олиб келадими?