Ягона таъсисчимиз-банк томонидан корхонамиз устав фондини купайтириш бўйича қарор қабул қилинган, бирок ушбу суммани тўлиқ киритиш муддати белгиланмаган. Хозирги кунга кадар ушбу белгиланган сумманинг аксарият миқдоридаги қисми келиб тушган. Уставни қайта рўйхатдан ўтказиш учун ягона дарчага мурожаат қилишда иккиланмоқдамиз: 1)09.02.2017 й 66-сонли ВМҚга Иловага (Низом) кўра бундай ўзгаришлар 30 кун ичида рўйхатдан ўтиши керак; 2) Низомнинг 21-бандига ҳиссалар киритилганлигини тасдиқловчи ҳужжатлар талаб этилади.
Устав фонди оширилганда,белгиланган миқдордаги пул маблағи туширилмагунга қадар таъсис ҳужжатлари қайта рўйхатдан ўтказилмайдими?
Экспертларнинг жавоблари:
Ушбу материални фақат Buxgalter Pro фойдаланувчилари ўқий оладилар.
Фойдаланиш учун ҳақ тўладингизми? Логин ва пароль бўйича сайтга киринг.
Фойдаланиш имконига эга эмасмисиз? Синов версиясини расмийлаштириб, тизимнинг барча афзалликларини баҳоланг!
Синов версиясини расмийлаштириш
Buxgalter Pro да ҳар куни самарали ишлаш учун тайёр ечимлар, бахгалтерия ўтказмалари ва ҳужжатлар намуналари тўпланган. Амалиётчилар ва солиқ маслаҳатчиларининг амалдорлар билан келишилган эксперт тушунтиришларидан фойдаланинг!