Назначение стоимостного критерия для признания ОС

Саволнинг ID си: 31360
Предприятие приобретает материальные активы. В новом НСБУ №5 «Основные средства» не установлен стоимостный критерий для признания материального актива в качестве ОС.
Можно ли в учетной политике предприятия установить, что в состав ОС включаются материальные активы стоимостью более 100 БРВ на момент приобретения за единицу, а материальные активы стоимостью менее 100 БРВ учитывать как инвентарь и хозяйственные принадлежности?
Экспертларнинг жавоблари:

Ушбу материални фақат Buxgalter Pro фойдаланувчилари ўқий оладилар.

Фойдаланиш учун ҳақ тўладингизми? Логин ва пароль бўйича сайтга киринг.

Фойдаланиш имконига эга эмасмисиз? Синов версиясини расмийлаштириб, тизимнинг барча афзалликларини баҳоланг!

Синов версиясини расмийлаштириш


Buxgalter Pro да ҳар куни самарали ишлаш учун тайёр ечимлар, бахгалтерия ўтказмалари ва ҳужжатлар намуналари тўпланган. Амалиётчилар ва солиқ маслаҳатчиларининг амалдорлар билан келишилган эксперт тушунтиришларидан фойдаланинг!

lock