Саволнинг ID си: 7908
Я пенсионер, не работаю, разведен. Дети взрослые, живут за пределами Узбекистана. Я прописан в Ташкенте, в родительском доме (земельный участок), где помимо меня прописаны еще 8 человек. Я имею дачный участок (6 соток, жилая площадь 51 кв. м), расположенный в Кибрайском районе. В настоящее время, этот участок относится к махалле, а не СВТ (садово-виноградарское товарищество), так как товарищество закрыли (кадастр на участок имеется).
Освобождается ли пенсионер от уплаты налога на имущество и земельного налога по дачному участку? Какие имеются льготы для пенсионеров по данным налогам?
Экспертларнинг жавоблари:

Ушбу материални фақат Buxgalter Pro фойдаланувчилари ўқий оладилар.

Фойдаланиш учун ҳақ тўладингизми? Логин ва пароль бўйича сайтга киринг.

Фойдаланиш имконига эга эмасмисиз? Синов версиясини расмийлаштириб, тизимнинг барча афзалликларини баҳоланг!

Синов версиясини расмийлаштириш


Buxgalter Pro да ҳар куни самарали ишлаш учун тайёр ечимлар, бахгалтерия ўтказмалари ва ҳужжатлар намуналари тўпланган. Амалиётчилар ва солиқ маслаҳатчиларининг амалдорлар билан келишилган эксперт тушунтиришларидан фойдаланинг!

lock