Заключение договора с самозанятым лицом

Саволнинг ID си: 25589
Согласно п. 6. прил. № 1 к ПКМ № 806 от 23.12.2020 года организациям разрешается привлекать самозанятых к деятельности по оказанию разовых услуг и выполнению работ на основе договора.
Присутствует ли риск переквалификации сотрудничества с самозанятым лицом в трудовые отношения в случае повторного заключения с самозанятым договора на оказание разовых услуг или заключения договора на оказание услуг с самозанятым на длительный срок (полгода, год), если характер услуг имеют длительный срок исполнения?
Экспертларнинг жавоблари:

Ушбу материални фақат Buxgalter Pro фойдаланувчилари ўқий оладилар.

Фойдаланиш учун ҳақ тўладингизми? Логин ва пароль бўйича сайтга киринг.

Фойдаланиш имконига эга эмасмисиз? Синов версиясини расмийлаштириб, тизимнинг барча афзалликларини баҳоланг!

Синов версиясини расмийлаштириш


Buxgalter Pro да ҳар куни самарали ишлаш учун тайёр ечимлар, бахгалтерия ўтказмалари ва ҳужжатлар намуналари тўпланган. Амалиётчилар ва солиқ маслаҳатчиларининг амалдорлар билан келишилган эксперт тушунтиришларидан фойдаланинг!

lock